Aktuality

Komunitná záhrada Mama hrabe v Martine

Celkovo 166 prihlásených, z toho 8 víťazov. Také sú čísla tohtoročného v poradí 15. ročníka programu Zelené oázy. Grant vo výške 60 000 eur si rozdelilo 8 zelených projektov, ktoré získali najväčšiu priazeň verejnosti. Do hlasovania sa zapojilo vyše 37 tisíc ľudí, ktorým environmentálne témy nie sú ľahostajné. Jedným z víťazných projektov je aj komunitná záhrada Mama hrabe v Martine. 

V Martinskej Priekope sa aktívne pracuje na premene opusteného priestoru na komunitnú záhradu plnú ovocných stromov, kríčkov s bobuľovým ovocím a voňavých kvetov.

Ako hovorí jedna z organizátoriek projektu Lucia Machovičová: „Nepamätám sa nikdy, že by tu niečo bolo, okrem toho, že tu bola trávnatá plocha. Vízia do roku 2023 je veľká. Máme tu naplánované aj pódium – v spolupráci s knižnicou plánujeme organizovať letnú čitáreň,“ dodáva. V priestore sú vysadené kríky, vzrastlé ovocné stromy a tri sadenice lipy, borovice a orecha.

O tom, čo sa v Martine deje, je možné vypočuť si v Príbehu na týždeň zo záznamu: https://slovensko.rtvs.sk/rubriky/254080/komunitna-zahrada-v-martine

Nadácia Ekopolis a Slovnaft prostredníctvom programu Zelené oázy už pätnásť rokov systematicky podporujú tvorbu zelených miest a komunitnú spoluprácu. Aj vďaka tomuto programu sa Slovensko stáva zelenším. Tento fakt nás veľmi teší a veríme, že rovnako tomu bude aj v nasledujúcich ročníkoch. 

Kontakt

Nadácia EKOPOLIS

Komenského 21
974 01 Banská Bystrica

Programový koordinátor:

Ľubica Štúberová

Tel.:  048 / 470 10 95,
0902 526 755

E-mail:  [email protected]

Pri príprave projektov môžete využiť konzultácie u pracovníkov Nadácie Ekopolis. Dohodnite sa s nimi buď telefonicky alebo e-mailom v dostatočnom časovom predstihu pred uzávierkou prihlášok.